Skip to main content

Atrakcje blisko nas


Chatka Chatką, ale oprócz niej i rozpościerających się za oknami pięknych widoków, są także okoliczne zabytki i atrakcje, które warto zobaczyć.

Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur

Dla pragnących rozrywki, szczególnie dzieciaków, proponujemy odwiedziny Parku Rozrywki i Miniatur – „Sabat Krajno”, do którego trzeba dojechać ok. 15 km. Park Linowy, Park Miniatur, kino 6D czy stok narciarski to tylko kilka z wielu innych atrakcji tego kompleksu.

Oceanika

Miejscem wartym polecenia jest również Oceanika – Kompleks Świętokrzyska Polana (25km) z masą różnych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Na miejscu znajduje się m.in. Park Miniatur, Kraina Zabaw jak również oceanarium z bardzo dużą ilością gatunków ryb, w tym rekinów, które możemy podziwiać przez olbrzymie akwaria.

Łysica i Święty Krzyż

Dla aktywnych w niedalekiej okolicy znajduje się także: Łysica (14km), najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich oraz Święty Krzyż (34km) z najstarszym polskim Sanktuarium i platformą widokową na gołoborza. Warto też zwiedzić Pałac w Kurozwękach (56km) oraz ruiny Zamku w Bodzentynie (7km) z II połowy XIX wieku. Ciekawą atrakcją jest również Zoo Leśne Zacisze (49km) z 99 gatunkami zwierząt z 6 kontynentów.

Garnishing – A Feast for the Eyes

Lorem ipsum dolor sit amet, sed diam nonumy euismod tincidunt ut laoreet dolores magna aliquam erat volutpat. Quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid…

Zalew w Wilkowie

Dla pragnących odpoczynku na plaży przy wodzie polecamy Zalew Wilków oddalony o 17 km, z którego również możemy podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich.

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Troszkę dalej, 64km od chatki znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny, pełen wyjątkowych atrakcji dla każdego. Jurajski Park, Wioska Czarownic, Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium, Atrakcje Wodne i wyjątkowy stok narciarki Szwajcaria Bałtowska – wyjątkowo trudno się rozstać z tym miejscem.
Dla pragnących przebywać z przyrodą nieopodal obiektu znajduje się las należący do Sieradowickiego Parku Krajobrazowego, do którego zachęcamy wybrać się na spacer. Jest to las mieszany, w którym w sezonie możemy znaleźć dużą ilość różnego rodzajów grzybów.
Proponujemy wycieczkę do rezerwatu przyrody „Kamień Michniowski” oddalonego o 4 km od chatki. To urokliwe miejsce pełne ciekawych gatunków roślin, ale też naznaczone rysem historycznym (w Jaskini Ponurego przebywali powstańcy styczniowi i partyzanci AK).
Kolejne miejsce warte zobaczenia to Wykus, oddalony od chatki o 10 km. Jest to Miejsce Pamięci Narodowej i zarazem rezerwat przyrody. Stacjonowały tu oddziały partyzanckie w czasach powstania styczniowego i II wojny światowej.